TULGE LIHAVEISEID VAATAMA – MAAMESSIL 19.-.21. aprillil 2018 !

Juba mitmel aastal on Eesti Lihaveisekasvatajate Selts koostöös Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistuga eksponeerinud Maamessil erinevaid tõugu lihaveiseid. Ka käesoleval aastal on tulemas näitus-konkurss, kuhu tosin ettevõtet plaanib tuua  vaatamiseks kokku ligi 40 looma. Esindatud on  võistlusgrupid noorpullide ja lehmikute osas 4 tõust – aberdiin-angused, herefordid, šaroleed ja limusiinid ning lisaks simmentali ja hele akviteeni noorpullide võistlusgrupid.

Lihaveiste näitus-konkurss toimub reedel 20. aprillil algusega 11.00.

Maamessi telk juba ootab Allikas: FB Maamess 2018

Kohtunikuna tuleb sel aastal Eesti lihaveiseid hindama Torsten Kirstein Saksamaalt.

Enda kohta kirjutab ta järgmist: “Olen 50-aastane, pärit Alam-Saksimaalt, üles kasvanud vanemate piimandus- ja teraviljakasvatustalus. Aalates 1988 töötan ettevõttes Masterrind, alguses koolitusspetsialistina, hiljem lihaveisekasvatuse välisteenistuse spetsialistina ning alates 2008 tegutsen ka oksjonipidajana. Lihaveiste hindaja olen olnud kohalikel piirkondlikel võistlustel Saksamaal, aga ka Šveitsis, Austrias, Hollandis. Aastal 1990 alustasin lihaveiste kasvatamisega ka omas talus.”

Kes käis seltsi õppereisil Saksamaal 2016. a., see mäletab kindlasti Torsteini galloveisid.

 

Peale konkurssi tulevad ka mitmed hinnatud noorpullid müüki.

Põlvnemist saab juba praegu vaadata EPJ müügiinfost.

Tuleb ka mõnusat loteriilaadset meelelahutust – kes arvab ära teatud pulli konkreetse kaalu.

Loterii pileti hind 1.- €, kes pakub kõige täpsema kaalu, saab auhinna!

Samal ajal Maamessiga  toimub ka Balti lihaveisekasvatajate kolmikkohtumine, mille raames 19.aprillil külastatakse Arke Lihatööstust, Holvandi Agro, Tsura ja Nakatu talusid ning 20.aprillil ollakse koos külalistega Maamessil. Kel huvi lätlastega ja leedukatega kohtuda ja suhelda, andke teada Ilmarile hiljemalt 15.04 emailile ilmarkallas@gmail.com.

Pullide kataloog.

Kohtume MAAMESSIL!