Aberdeen Anguse klubi

Nimekiri ei ole kindlasti kinnine – kui leidub entusiastlikke kasvatajaid, kes tahavad aktiivselt klubi tegemistes kaasa lüüa, siis andke aga märku. Samuti võtab Aberdiin Anguse Klubi lahkesti vastu uusi huvitatud liikmeid, kes veel ei ole oma soovi avaldanud.

Aberdeen Anguse klubiga saab ühendust võtta jane.mattik@gmail.com (tel 56 400 94).

Aberdiin- anguse klubi loomisest

6. detsembril 2013. aastal, kogunes 20 Aberdiin Anguse kasvatajat ja huvilist Alavere Rahvamajja, Harjumaal. Kohale oli tulnud 17 kasvatajat üle Eesti ja kutsutud olid ka Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi juhatuse esimees Aldo Vaan ning ETKÜ juhatuse esimees Tanel-Taavi Bulitko ja lihaveiste peaspetsialist Ilmar Kallas. Oma soovi klubiga liitumiseks on avaldanud veel lisaks 10 lihaveisekasvatajat, kes ei saanud asutamiskoosolekust osa võtta.
 Aldo Vaani lühike ettekanne klubilisest tegevusest Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi all tegi koosoleku aruteludeks otsa lahti. Tanel Bulitko toetav sõnum andis mõista, et Aberdiin Anguse Klubi tegevust on valmis oma teadmiste ja nõuga aitama oma ala asjatundjad ETKÜ-st, aidates vajadusel suhelda organisatsioonide ja spetsialistidega üle maailma.
Kasvatajate huvi koostöö osas oli märkimisväärselt suur. Arutati erinevaid võimalusi klubi kasvatajate jaoks tööle panna, et sellest oleks kasu kõigile liikmetele. Peeti plaani tõu paremaks promoks ja ideid selleks tuli õige mitmeid. Hakkame vaikselt otsast pihta. Sai tehtud ka tegevuskava lähitulevikuks, ja lepiti kokku järgmine Klubi kogunemine Aberdeen Top Genetics Marmorland-i kasvanduses, Jõgevamaal. Farmi külastusega ühildatavaid infopäevi on plaanis 2014 aastast alates teisigi.
Klubi initsiatiivgrupi moodustavad Jane Mättik, Sanna Turu, Piret Sõmer ja Johannes Haasma. Samuti esitasid Meelis Marmor ja Ivar Baumann oma prouad lahkelt initsiatiivgrupi liikmeteks. See nimekiri ei ole kindlasti kinnine – kui leidub entusiastlikke kasvatajaid, kes tahavad aktiivselt klubi tegemistes kaasa lüüa, siis andke aga märku. Samuti võtab Aberdiin Anguse Klubi lahkesti vastu uusi huvitatud liikmeid, kes veel ei ole oma soovi avaldanud.