18.04.2024
Õppetöö toimub veebikeskkonnas BigBlueButton ja eeldab osalemist reaalajas
Algus kl 9.45 ja orienteeruv lõpp kl 14.30
Koolitaja Reet Herm, loomaarst (hobuste meditsiin)
Sisu
– Hobune terve ja haigena: normaalsed kliinilised parameetrid ja käitumine. Kliiniline ülevaatus: mida saab jälgida ilma abivahenditeta? Valukäitumine hobusel, valu tunnuste hindamine.
– Millised juhtumid vajavad esmaabi? Kuidas ise õnnetusteks valmis olla?
– Koolikud: mis need on ja kuidas neid ära tunda? Kuidas hinnata hobuse seisundit?
– Traumad: Sagedamini esinevad traumad ja nende olulisus. Mis on ohtlik haav? Mis on ohtlik longe? Traumade esmaabi: mida teha ja mida mitte teha?
– Muud kiiret reageerimist nõudvad seisundid: söögitoru ummistus, äge allergiline reaktsioon, kinnine silm. Kuidas ära tunda? Mida teha? Mida kindlasti mitte teha?
Koolitus toimub teadmussiirde pikaajalise programmi raames põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas ning on sihtrühmale tasuta.
Osalema ootame põllumajandustoodete tootmise, töötlemise või turustamisega, põllumajandusmaa hooldamisega, põllumajandustoodetest mittepõllumajandustoodete töötlemisega, sealhulgas toidu valmistamise või töötlemisega, või metsa majandamisega seotud või nimetatud tegevusega tegelevat füüsilisest isikust ettevõtjat ja tema töötajat, eraõigusliku juriidilise isiku osanikku, aktsionäri, liiget, juhtorgani liiget ja tema töötajat, metsa majandamisega tegelevat füüsilist isikut ja toidu valmistamise või töötlemisega tegelevat avalik-õigusliku juriidilise isiku juhtorgani liiget või töötajat.
Kui soovite koolitusel osaleda, siis palun veenduge, et kuulute sihtrühma ning registreeruge õigeaegselt.
Registreerumine SIIT.
Korraldab:
Eesti Maaülikooli avatud ülikool
Fr. R. Kreutzwaldi 56/1 (III korrus, ruumid 303-306),
51006 Tartu
tel 731 3175, 5344 1844
e-post: avayl@emu.ee
Loome ja jagame teadmisi biomajanduse edendajatele looduse ja inimese hüvanguks!
This event has passed.