Loading Sündmused

Põllumajandusuuringute Keskus ja Juhtimisjalajälg OÜ koostöös toimuvad 12. septembril ja 3. oktoobril 2022 infopäev Inimeste ja organisatsioonide juhtimisest.
Toimumiskoht: täpsustamisel.
Infopäeva eesmärk on pakkuda põllumajandustootjatele tuge juhi töö olemuse süsteemsel mõtestamisel läbi eestvedamise. Lisaks saab ülevaate organisatsiooni juhtimisest, kuidas organisatsioon muutub ning kuidas seada eesmärke.
Sisu kirjeldus:
Leadership ja management olemuse mõistmise kaudu õpib juht hoidma tasakaalus inimesest lähtuvat juhtimist, protsesside juhtimist ning iseenda juhtimist. Osaleja mõistab spetsialisti ja juhi mõttelaadi erinevust ja oskab rollide vahel edukalt ümber lülituda. Osalev juht oskab loovalt ja süsteemselt kasutada juhtimise elemente iseenda, indiviidide ja grupi eestvedamisel.
Koolitaja: Ivar Raav.
https://ivarraav.com/ Koolitaja, mentor ja konsultant, organisatsioonikäitumise magister ja matemaatik.
Olen olnud juht u 60 juhile ning 2000 kolleegile üle 10 aasta (Swedbank, Omniva, If Kindlustus). Organisatsioonikäitumise magister ja matemaatik – ühendatud on kandiline ja pehme juhtimine. Minu kirg on (enese)juhtide eestvedamisoskuste arendamine ning soovin, et iga inimene oleks läbi mõelnud, milline on tema jalajälg ehk pärand elus. Kõik algab läbisaamisest iseendaga.
„Minu kirg on (enese)juhtide eestvedamisoskuste arendamine ning soovin, et iga inimene oleks läbi mõelnud, milline on tema jalajälg ehk pärand elus. Kõik algab läbisaamisest iseendaga.“
Sihtgrupp: Infopäev on suunatud põllumajandustoodete tootmise ja töötlemise, põllumajandusmaa hooldamise, põllumajandustoodetest mittepõllumajandustoodete töötlemise või metsa majandamisega tegelevate keskastmejuhtide või väikeettevõtjatele ja mittepõllumajandusliku ettevõtlusega tegelevatele mikroettevõtjatele
Koht:  toimub eelistatud füüsiliselt, kuid vajadusel veebiversioonis.
Sisukirjeldus:

Liidri olemus,  Isiklik eluratas. Juhi ja spetsialisti, juhi ja liidri mõttemustrite erinevus. Enesejuhtimine, eestvedamiskäekiri, kaasamine.
Eri juhtimisastmete ülesanded. Juhtimisfunktsioonid ja -tasandid, eri astmete rollid. Juhtimisstiilid ja nende oskuslik kasutamine
Emotsioonide ja koostöö juhtimine meeskonnas. Motiveerimine, inspireerimine, suhete juhtimine. Suhtlemismängud meeskonnas.
Organisatsiooni sise- ja välistegurid ning nende muutumine
Muutuste juhtimine. Muudatuste juhtimise emotsionaalsed ja ratsionaalsed tahud
Eduka meeskonna 3 võtmeteguri hetkeolukord (eesmärk, inimesed, rutiinid). Meeskonna ja organisatsiooni arenguetapid. Mittetoimiva meeskonna 5 omadust
Eesmärkide sõnastamine meeskonnale

Lae alla slaidid: Organisatsiooni_juhtimine_16märts2022_IvarRaav (pdf).
* Tulenevalt grupis esile kerkivatest teemadest võib tulla päeva sees vajadus teemade fookust muuta.
 
Lisainfo: Hanna Tamsalu, 5201078, hanna.tamsalu@pmk.agri.ee
Osalemine on kõigile TASUTA. Infopäev toimub MAK 2014-2020 meetme „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ horisontaalse valdkonna raames.  Rahastamisallikas: Euroopa Maaelu Põllumajandusfond (EAFRD).

Go to Top