Eesti limusiinikasvatajad Aldo Vaan, Leino Vessart, Toomas  Post ja Jaanus Vessart võtsid osa Soome Limusiinikasvatajate Seltsi 30. aastapäeva pidustustest Hämeenlinnas. Lisaks Eesti delegatsioonile olid soomlasi tervitama sõitnud ka lihaveisekasvatajad Taanist .

Päev algas Soome esimese limusiinifarmi külastusega. Saime põhjaliku ülevaate praegusest limusiinikasvatusest Soomes, kus tänaseks on ligikaudu 5000 puhtatõulist limusiinilehma. Huvitavaim oli projekti Limousin a`la carte tutvustus, mis on tarbijate silmis osutunud vägagi populaarseks ning tagab tootjatele Snellmanni Lihatööstuse kaasabil  kuni 18 kuu vanuste noorloomade eest hinna 5 eurot/rümba kg.

Õhtu jätkus meeleoluka koosviibimisega, kus ei puudunud parimate tunnustamine, tervituskõned, tants ja loomulikult suurepärane limusiiniliha. Selle prae osalejate lauale “võimaldas” limusiinilehm, kelle realiseerimistingimuste parandamine ongi soomlaste järgmine suur eesmärk.

Teisel päeval oli meil võimalus külastada ka kahte limusiinifarmi, millest üks, Metsa-Paavola on eestlastelegi tuntud, sest just sellest farmist tulid Eestisse 1995. aastal esimesed limusiinid.
Oluliseks tuleb pidada kindlasti ka põhjalikke arutelusid Taani Limusiinikasvatajate Seltsi juhtkonnaga, mis annavad loodetavasti käegakatsutavaid tulemusi tulevaste ürituste parema korraldamise näol.

Vaatamata sellele, et noored soome limusiinipullid teises meie poolt külastatud farmis Eesti külalised korraliku p…rahega üle külvasid, on meie suhted väga head ning oleme kutsutud ka soomlaste oksjonile järgmisel kevadel. 2014 sügisel on oodata Soome limusiinikasvatajate külaskäiku Baltiriikidesse.

Lisainformatsiooni loe veel:
www.limousin.fi
www.nostettanaaraista.fi

Jaanus Vessart

Limusiiniklubi tegevusi saad jälgida meie blogis http://limusiiniklubi.blogspot.com/

Jaga seda uudist: