Esmaspäeval, 3. juunil, toimus Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi uue juhatuse esimene kohtumine Väätsal. Varasemalt oli peetud kiireloomulisi veebikoosolekuid.

Fotol vasakult: Marko Hiiemäe, Aldo Vaan, Kristjan Jürisalu, Andres Vaan, Maria Liisa Luur, Tiina Tomson, Jane Mättik.

Enne töödega alustamist valiti uus juhatuse esimees, kelleks juba kolmandat korda valiti Jane Mättik. Aseesimehi on seltsil kaks- Maria Liisa Luur ja Marko Hiiemäe.

Jane esindas seltsi 20. mail ühiskohtumisel uue regionaalministri Piret Hartmaniga ja samal päeval Marko Hiiemäe Eestimaa Talupidajate Keskliidu laiendatud nõukogu koosolekul. Mõlemad andsid juhatusele ülevaate, mida kohtumistel arutleti.

Koosolekul tehti plaane tulevaste koolituste toimumisteks ja lihaveiste konverentsi korraldamiseks. Lisaks valiti seltsi esindajad, kes kandideerivad nii Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu, kui ka Eestimaa Talupidajate Keskliidu nõukogu valmistel. Arutleti EPJ teemadel, Interbeefi kasutamisest ning tehti plaane 2024/ 2025 jõudluskatse käima lükkamiseks.

Olulise teemana käsitleti seltsi uue juhatuse töökorda, et võimalikult effektiivsed ja kasulikud olla.

Fotolt on puudu Airi Külvet, kes osales koosolekul läbi veebi ning Mihkel Olt, kes oli kahjuks samal väga olulisel teisel kohtumisel.

Palju edu ja kordaminekuid uuele juhatusele! Ning jätkuvat kindlameelsust Janele!

Jaga seda uudist: