Šaroleeklubi suvepäevad toimusid augustikuu kolmandal nädalal Hiiumaal. 

Mandrilt Hiiumaale minnakse ikka võimalusel rohkemaks kui üheks päevaks, et ühendada töine tegevus puhkusega. Nii toimuski šaroleekasvatajate seekordne kogunemine 13.-14. augustil Hiiumaal.

Oli olnut, millest rääkida – noorpullide edukas näitamine Jäneda Talupäevadel, õppereis Inglismaale – ja oli, mida Hiiumaale vaatama tulla: külastasime Mereliiva talu OÜ-d, Annomere OÜ-d ja Teesoja OÜ-d, kellede kõigi karjades nägime kenasid šaroleesid ja saime ülevaate ettevõtlike inimeste tegemistest nii lihaveisekasvatuses kui ka muudes valdkondades.

Päeva programmis oli ka tutvumine Hiiumaa Lihatööstusega. Võõrustaja Tarvo Nõmm rääkis, et Hiiumaa Lihatööstus pakub teenust nii tavalistele kui ka mahetootjatele. Mahetunnistuse saamine oli ettevõttele tähtis eelkõige seepärast, et 90 protsenti Hiiumaa talunikest on mahetootjad. Sellist protsenti mujalt Eestist vist ei leia.

Õhtu veetsime Viljam Heinma koduõuel grillides, saunatades, juttu puhudes ja telkides.
Teisel päeval tegime väikese ekskursiooni Saarnaki laiule, nii retke giid kui laevakaptenid olid ikka omade šaroleekasvatajate hulgast 😉

Fotod Galeriis.

Järgmine klubi kokkusaamine toimub tõenäoliselt oktoobri lõpus Viljandimaal. Täpsema info saadame listi ja paneme ka seltsi kodulehe kalendrisse.

 

Veelkord suured tänud kõigile šaroleekasvatajatele, kes leidsid aega osaleda, võõrustajatele ja külalistele!

Tervitustega,

Šaroleeklubi juhatus