Juunikuu lõpus pidasid Rootsi šaroleekasvatajad  oma ühingu Svenska Charolaisföreningen 50. sünnipäeva. Toredast sündmusest olid kutsutud  osa saama ka Taani, Norra, Soome ja Eesti esindajad. Üritusel osales kokku ligi sada inimest, ringi sõitmiseks oli tellitud 2 suurt bussi.
Laupäev, 29. juuni algas külastusega Dalabro farmis, mille omanik Göran Månsson on täna ka Rootsi Šaroleeühingu esimees. Ja nagu kohane lihaveisekasvatajatele, enne korralik lõuna värskes õhus ja siis loomi vaatama.
Seejärel külastasime teraviljakasvatusettevõtet Björnstorp, mis rendib osa rohumaid tuttavale lihaveisekasvatajale ning rendimaade kasutamisest oma karjale rääkis Bo Bengtsson Backagårdenist.

Per Mårtensson tervitas külalisi Rödde Nygårdis, millest saab sügisest Simontorp Charolaisi uus kodu. Muidugi vaatasime ka loomi karjamaal. Äraarvamismänguks oli eraldi aedikusse pandud 2 lehma koos 2 vasikaga. Nende kogukaalu mõistatamine oli paras pähkel.

Talukülastus Tosterupi, kus muljet avaldasid vägevad vanad hooned ning kus peremees Jan Ehrenswaard rääkis talu tegemistest, sh õunakasvatusest 13 hektaril ja siidri valmistamisest.
Imelises kohas mere ääres asub Margretevall, kus šaroleede karjamaa on looduslik rohumaa mere ääres kõrgel pankrannikul. Sealsetel karjamaadel käivad paljud matkamas ning sel tuulisel päeval oli näha ka tõusuvarjudega lendajaid.
Ühingu 50. sünnipäeva pidulikul  õhtusöögil Ystad Saltsjöbadis andsid oma õnnitlused ja head soovid edasi ühingu koostööpartnerid, teiste tõugude ühenduste esindajad, ühingu eelmised presidendid ning külalised Taanist, Rootsist, Eestist ja Soomest, loeti ette tervitused Rahvusvaheliselt Šaroleeühingult ning esitleti ühingu uut logo.
Oli üks igati huvitav nädalalõpp Rootsimaal! Saime näha ja kuulda uut ning huvitavat, suhelda toredate lihaveisekasvatajatega ja luua uusi kontakte lisaks rootslastele ka Taani ja Norra esindajatega.

Aitäh Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistule, kes toetas Eesti esindamist šaroleekasvatajate rahvusvahelises peres!

Tekst ja fotod:
Reet ja Targo Pikkmets

Vaata ka pilte Galeriis