Kuna poegimishooaeg lihaveisekarjades on juba käimas, siis ei ole enam kaugel ka uus seemendus- ja paaritusaeg.

 

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu kodulehelt leiad andmed, milliste lihaveisepullide spermat ja mitu doosi ETKÜ depoos on.

Kui avanevas tabelis linkidest kõik ei toimi, siis kuna need on olnud otselingid ja kui hetkel spermat saada ei ole või on erinevaid kodulehti uuendatud, siis ei pruugi toimida ka link.

 

Näiteks on uus koduleht Jõudluskontrolli  Keskusel ja tuleb kasutada uut aadressi www.jkkeskus.ee/jkk/aretusühistutele/etküle/seemenduspullid.html

Klõpsa *Tõud* ja saad tõud tähestikulises järjekorras, liha-ja piimatõugu pullid samas tabelis.

 

Samuti on uus koduleht Rootsi firmal VikingGenetics, saad vaadata Rootsist ja Taanist pärit seemenduspullide andmeid.

 

Mõtle juba täna, millisest tipppullist võiks saada Sinu karja vasikate isa järgmisel aastal ja võta ühendust ETKÜ-ga (tel. 4890688 või tellimine@etky.ee ). Abiks on kindlasti ka üle Eesti veisekasvatajaid teenindavad spermaringid, saad tellida sperma, seemendusmaterjalid ja lämmastiku samasse kohta.

 

Kes aga otsustab karjapulli kasuks, siis testgrupi noorpullid tulevad müüki kevadistel oksjonitel ETKÜ kompleksis Keavas 16. aprillil (2013 Taanist ostetud pullid) ja Maamessil 24.-26. aprillil (Eestis sündinud noorpullid). Testgrupi pullide  põlvnemisandmeid saab vaadata Jõudluskontrolli Keskuse kodulehelt müügiinfo alt.