Eesti Lihaveisekasvatajate Selts koostöös Karitsu Rantšoga ootab Teid limusiini tõu õppepäevale Karitsa karjamõisa 28.mail 2013 algusega kell 11.00.

Meie külaliseks on suurte kogemustega limusiinikasvataja Taanist Christian Erik Pedersen. Tema aretustöö on leidnud kõrget rahvusvahelist tunnustust ning ta on üks väheseid põhjamaade kasvatajaid, kes müünud tõumaterjali tagasi ka limusiini tõu sünnimaale – Prantsusmaale. Kuna limusiini tõug on Taanis kõige populaarsem lihaveisetõug, on sealsete kasvatajate kogemustest meil väga palju õppida.

 

Meie seminari põhiteemaks on limusiini aretus. Lisaks ülevaatele Taani limusiinikasvatusest, käsitleme teemasid nagu farmi aretusplaan ning selleks vajalikud lähteandmed;  tõupullide valik, selektsioon põhikarjas, karja uuendamine. Vaatame, kuidas hinnata loomi paberite, aga ka välimiku järgi. Erinevate paaritusviiside head ja vead, kuidas valida spermat jne.

 

Seminar tõlgitakse taani keelest eesti keelde.

 

Lisaks loodame ürituse käigus jõuda limusiinikasvatajate klubi asutamiseni – arutledes eelnevalt loomulikult selle tegevuspõhimõtete ning võimaluste üle kasvatajaid abistada.

 

Päevakava:

 

10.30 – 11.00      Saabumine, vaba vestlus kohvilauas

11.00 – 13.00      Seminar

13.00 – 14.00      Lõuna; arutelu limusiini klubi moodustamisest

14.00 – 16.00      Seminar jätkub

16.15 – 17.30      Huvilistele väike tiir karjamaale piknikukäruga „Karritz“

Kuigi seminar on suunatud eelkõige limusiinikasvatajatele, on aretuspõhimõtted eri tõugude lõikes suuresti ikkagi sarnased. Seega kui Teil on näiteks angusekasvatajast naaber, kes teemast huvitatud – siis tere tulemast! Sama kehtib ka kõigi teiste huviliste kohta, kellel ehk karja polegi.

 

Parema korralduse huvides palume osalemisest eelnevalt teada anda 22.maiks k.a.

eesti.lihaveis@gmail.com

Täiendavad küsimused: Ilmar Kallas   53 090 724

 

Head kevadtööde jätku soovides,

 

Aldo Vaan

Ilmar Kallas

Jaanus Vessart