Eesti Lihaveisekasvatajate Selts ja Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu korraldavad  koostöös Estonian ACB Viancoga, Jõudluskontrolli Keskuse ja Alltech Eesti OÜ- ga lihaveiste tõupullide oksjoni.

Oksjonipäev algab kell 10:30 Keavas, ETKÜ saalis toimuva seminariga  „Lihaveiste söötmine enne ja pärast võõrutust. Kuidas saada optimaalne  juurdekasv ja kvaliteet?“ Lektoriks on tunnustatud lihaveisekasvatuse nõustaja  Stefano Vandoni, Alltech Itaaliast.

Oksjon algab kell 13.00.  Oksjonil on müügis 16 lihaveise tõupulli. Taanist pärit on 14 tõupulli: 6 limusiini, 4 hele akviteeni, 1 herefordi ja 3 aberdiin-anguse tõupulli. Pullid on valitud Taani parimatest aretuskarjadest ETKÜ aretusspetsialistide ja ELKS juhatuse liikmete poolt 2013. aasta sügisel ning nad on läbinud talvise söötmiskatse Keavas.
Lisaks on oksjonil Rootsist pärit 1 punane aberdiin-angus ning Eesti päritoluga 1 limusiini tõupull.

Pullide alghinnad oksjonil on  vahemikus 2000-3500 EUR.
Loomade põlvnemine Jõudluskontrolli Keskuse kodulehel müügiinfos.
Müüki  tulevaid loomi saab eelnevalt näha 16. aprillil kella 12.00-13.00-ni. Palun  kontakteeruda selles osas ETKÜ lihaveiste peaspetsialisti Ilmar Kallasega.
Oksjonil saavad osaleda kõik Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi liikmed (seisuga  26. märts 2014), kes osalevad oma karjaga lihaveiste jõudluskontrollis ning kellel  ei ole rahalisi (tähtaega ületanud) võlgnevusi Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi ja  Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu ees. Andmete kontroll tehakse seisuga 14. aprill  2014.
Oksjonil parima pakkumise teinud ostja allkirjastab peale oksjoni toimumist  garantiikirja loomade ostu kohta (ostuhinnale lisandub käibemaks). Loomade eest  tuleb tasuda peale oksjoni toimumist hiljemalt 30 kalendripäeva jooksul Eesti  Tõuloomakasvatajate Ühistule.
Oksjonile saab eelnevalt registreeruda kuni 14. aprilli kella 12:00-ni e-posti teel eesti.lihaveis@gmail.com Oksjonist osavõtu tasu on 20 EUR-i.
Ka oksjoni  pealtvaatajatel ja seminaril osalejatel palume ennast eelnevalt registreerida e-posti teel  eesti.lihaveis@gmail.com   Teame siis paremini planeerida supi ja suupistete tellimist.
Ootame kõiki huvilisi lihaveiste tõupullide kevadoksjonile Keavas!
Tanel-Taavi Bulitko
ETKÜ juhatuse esimees
Aldo Vaan
ELKS juhatuse esimees

Jaga seda uudist: