Eesti Lihaveisekasvatajate Selts korraldab koostöös Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistuga, Estonian ACB Viancoga ja AS Alltech Eestiga  18.-20. aprillil 2013.a. Tartu Maamessil lihaveiste näituse ja oksjoni.

19. aprillil  toimub  Maamessi ühe üritusena lihaveiste oksjon. Oksjonile saab eelnevalt registreeruda  e-posti teel eesti.lihaveis@gmail.com kuni 18.aprillini 17.00-ni ja samal päeval 10.00-12.00 kohapeal. Oksjonist osavõtu tasu on 10 EUR-i.

 

Oksjon algab kell 13.00. Parima pakkumise teinud ostja allkirjastab peale oksjoni toimumist garantiikirja loomade ostu kohta (ostuhinnale lisandub käibemaks). Loomade eest tuleb tasuda peale oksjoni toimumist 10 kalendripäeva jooksul Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistule.

Müüki tulevad Taanist pärit Li, Ba, Si lehmikud. Lehmikuid on nii tiineid (alghind Tartus ca 1590 €/loom)  kui ka mittetiineid (alghind Tartus ca 1290 €/loom) ja Eesti päritoluga 2 mittetiinet Hf lehmikut. Lehmmullikaid saavad osta ainult Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi liikmed, kes on tasunud oma liikmemaksud ja osalevad oma karjaga lihaveiste jõudluskontrollis. Andmete kontroll tehakse tagasiulatuvalt seisuga 12. märts 2013.

Eesti päritoluga tõupulle on oksjonil Ab, Ba, Ch, Hf, Li ja Si tõugu. Neid loomi saavad osta kõik soovijad, kes oksjonile registreeruvad. Pullid  osalesid ELKS ja ETKÜ poolt korraldatud lihaveiste söötmiskatses Märja katsefarmis alates detsembrist 2012. Ostetud loomad aitab peale Maamessi  lõppu koju transportida Estonian ACB Vianco auto.

 

Oksjonil on kokku müügis 16 lehmikut ja 7 pulli. Täpsem info müüdavate loomade põlvnemise kohta avaldatakse ELKS ja ETKÜ kodulehel vähemalt 1 nädal enne oksjoni toimumist.

Pärast oksjoni toimub 19. aprillil  kell 16.00-17.45 ELKS-i  liikmetele ja koostööpartneritele Maamessil ühine koosviibimine Liivimaa Lihaveise telgis, mis asub oksjonitelgi kõrval. Osavõtuks vajalik eelnev registreerimine 16. aprilliks 2013 e-postile eesti.lihaveis@gmail.com  Osavõtutasu 10 € saab tasuda kohapeal.

Väsimatutel on võimalik edasi pidutseda  Tartu Raekoja platsil Maafesti telgis.

Ootame kõiki Tartusse näitusele ja tõuloomade oksjonile !

 

Lugupidamisega

Aldo Vaan

ELKS juhatuse esimees

Jaga seda uudist: