Hulk vahvaid ja tegusaid lihaveisekasvatajaid käisid 11.02 – 13.02.2022 Saksamaal Verdenis toimuval Masterrindi oksjonil.

Hamburgi lennujaamas võtsid meid vastu Masterrindi esindajad, kes meid turvaliselt Verdenisse sõidutasid. Hamburgis oli tunda juba kevade lõhna, põllud rohetasid ja esimesed loomadki olid karjamaadel rohelist nosimas. Masterrindi keskuses võttis meid vastu Almut Averbeck, kes muutis meie sealolemise lausa nauditavaks. Reedel saime tutvuda oksjonil müüdavate pullidega. Nii mõnigi kasvataja suutis samal õhtul juba oma otsused ära teha, et millistele pullile panus pannakse.

Laupäev algas varakult, kell 7 oli äratus ja kella kaheksaks olime juba Masterrindi oksjonikeskuses, et edukalt osaleda oksjonil. Päev algas kõigi tõugude parimate tunnustamisega. Loomas nägid suurepärased välja- silm puhkas loomi vaadates.

2022 aasta oksjon oli oma hindade poolest kõrgem, kui varasemad oksjonid. Hinnad kerkisid kiiresti ja kõrgele. Kalleim pull – limusiini Magic PP müüdi maha 15 000 euroga. Lehmikute oksjonil tegi ajalugu šarolee tiine mullikas Maira, kes müüdi maha muljetavaldava 6500 euroga. Rõõm on näha, et üha rohkem Eesti lihaveisekasvatajaid on valmis panustama kvaliteetsesse aretusmaterjali, mis suurendab karja geneetilist väärtust, et iga järgnev põlvkond oleks omadustelt parem.

Ka meie kasvatajad olid oksjonil edukad. Eestisse sõitis seekord 18 uhket puhtatõulist pulli – 7 limusiini, 5 šarolee, 2 anguse, 2 aktiveeni heleda, 1 herefordi ning 1 simmentali pulli.

Õhtu veedeti meeleolukalt Läti lihaveisekasvatajatega, kes rõõmustasid samuti oma valikute ja edukate tehingute üle. Ühine õhtusöök Verdenis koos Masterrindi esindajatega oli ilus punkt reisi lõpetuseks.

Kõik ostetud pullid on tänaseks oma uutes kodudes.

Kõigile uute pullide omanikele soovime palju uhkeid vasikaid. Kasvatajate poolt suured tänud Masterrindi esindajatele ja suur kummardus Ilmar Kallasele, kes meile selle reisi organiseeris. Suur- suur aitäh!

Inglisekeelne uudislugu ja täpsem info oksjoni kohta on leitav SIIT.

Mariliis Vahar
OÜ Ohtla Lihaveis
Juhataja

Jaga seda uudist: