2022 – 2023 hooaja, järjekorras juba 17-s, 🇪🇪 Eesti lihaveise noorpullide jõudluskatse ja parima noorpulli valimise konkurss on läbi saanud ning hulk uusi noori ja ägedaid pulle omale uut kodu otsimas!

Jõudluskatseid viiakse läbi koostööna Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu ja Eesti Lihaveisekasvatajate Selts -i liikmete vahel, edendamaks Eesti lihaveiste aretustööd.

Selleks, et katsefarmis laiemale avalikkusele seni nähtamatult oma jõuvarusid täiendavaid noorpulle enne valikute ja otsuste tegemist tutvustada, ning presenteerida Eesti aretuskarjades valitsevat taset, on koostatud uus veebikataloog, millest leiad kogu info nii veebioksjoni toimumise, kui ka pullide enda kohta koos põlvnemiste, piltide ja videotega 🎥, mis avanevad kui klikkad märgile YOUTUBE.

Eeskujulikule ja hinnatud välimikule lisaks on kõik pullid-
👉 kontrollitud põlvnemisega!
👉 veterinaarselt kontrollitud, ja tunnistatud terveks vähemalt 9 uuritud haiguse suhtes!
👉 kontrollitud jalgade ja sõrgadega!
👉 kontrollitud spermakvaliteediga!🔬
👉 sotsiaalsed ja saanud päitsetreeningu!
👉 lineaarselt hinnatud!
👉 aberdiin- angused testitud müostatiini ja limusiinid sarvilisuse ning topeltlihase geeni suhtes!
👉 Kõik aberdiin-anguse, herefordi (mõnede pullide tulemused jõuavad veidi hiljem, täpsema info teadasaamiseks võta ühendust konkreetse pulli omanikuga!) ja kõik limusiini tõugu pullid genoomtestitud!🧬
👉 🥇🥈🥉🏆hinnatud Rootsi kohtunik Miranda Lysell poolt 05.04.23 toimunud konkursil Keavas, kus valiti kõikide tõugude parimad ja üldvõitja ehk Champion of the Breeds, ning Champion of the Breeds Reserve võitja!

📖 Tutvu kataloogiga, mis on nii 🇪🇪 eesti kui 🇬🇧 inglise keelne, siin 👇
Online oksjon toimub 27.04.23, kella 10.00 -st kuni 15.00-ni, kui hakkavad sulguma esimesed pakkumised 5 minutilise intervalliga. Oksjonile, mille leiad aadressil https://pullioksjon.etky.ee/, saad registreeruda samuti 27.04.23 alates 10.00.

Seega – hoia silm peal! ☝️☺️

Jaga seda uudist: