Hea lihaveisekasvataja!

Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu ja Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi koostööna 2022.a sügisel käima läinud lihaveiste noorpullide jõudluskatse on lõpusirgele jõudmas ning juba 27.04.2023 toimuval veebioksjonil saad soetada enda karjale täiendust parima tõupulli näol.

Aga selleks veel, et jõudluskatse raames parimat tõupulli valida, toimub 05.04 kell 12.00 Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu seemendusjaama territooriumil Keavas traditsiooniline lihaveiste näitus- konkurss. Hindamise viib sel korral läbi Rootsi kohtunik Miranda Lysell. Peale show-d valmib ka veebikataloog, mille leiad hiljemalt 19.04 nii ELKS kui ETKÜ kodulehelt ja FB-st.

Showringis esitletakse Eestis enamlevinud tõugude- aberdiin- anguse, limusiini, herefordi, simmentali, šarolee, hele aktiveeni tõugu pulle ning esmakordselt jõudluskatse ajaloos osaleb ka wagyu noorpull Airi Külveti Puutsa talust! Kõikide pullide põlvnemiste ja jõudluskatse tulemustega on võimalik eelnevalt tutvuda ETKÜ kodulehel menüüs LIHAVEIS- JÕUDLUSKATSE – LIHAVEISTE JÕUDLUSKATSE 2022- 2023

Uue tõupulli soetamise eesmärgiga lihaveisekasvatajad on oodatud näitus- konkursist osa saama, et valida välja just oma karjale sobiv uus tõupull, selleks et oksjonil oleks kergem valikut teha.

Et tegemist on suletud territooriumiga millel viibimisest on vajalik teavitada ja et saaksime üritust paremini planeerida, palume registreerida oma osalemine üritusel hiljemalt 03.04 siin– https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4cFKUMADh03wY4L7-FL-qEy0hiiQQrAFVwTeCVMVArleRZg/viewform

Päeva jooksul pakub kehakinnitust MTÜ Liivimaa Lihaveis/Linnamäe Lihatööstus.

Lugupidamisega,

ETKÜ

ELKS

 

Jaga seda uudist: