01.-02. juuli 2022 kohtusid Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi liikmed Uueda puhkekeskuses Pärnumaal.
Suvepäevadel oli sisutihe ajakava ning päeva alustas juhatuse esinaine Jane Mättik avasõnadega ja ülevaatega seltsi senisest tegevusest.

Meelis Ots Eesti Maaülikoolist andis ülevaate 2021- 2022 a. jõudluskatses osalenud pullide söötmisest ja tulemustest ning teda täiendas Sanna Turu ettekandega , mis keskendus katsepullide iseloomu hindamisele. Metabolic taastava põllumajanduse ekspert Olivier de Schaetzen oli ettevalmistanud video teemal “taastava põllumajanduse võimalused Eestis”, millele järgnes huvitav arutelu ettekandja ja kuulajate vahel.

Tanel Bulitko andis ülevaate lihaveiste müügituru olukorrast ning Farm IN tegevjuht Tiiu Nõmmik rääkis Farm In tegevusest ja olukorrast turul. Ants- Hannes Viira Eesti Maaülikoolist andis ülevaate roheülemineku teekaardi koostamisest ja FADN andmete esitamise olulisusest ja andmete analüüsimisest.

Ametlik pool lõpetati fotokonkursi võitjate autasustamisega, millele järgnes Comedy Estonia Stand-Up etteaste Karl- Alari Varma poolt. Õhtusöögi kõrvale mängis tantsumuusikat ansambel PARVEPOISID.

Teise päeva hommikul külastasime lihaveisekasvatajaid Marko ja Lisanna Hiiemäe, kes kasvatavad limusiini ja aberdiin-anguse tõugu veiseid ettevõttes Sepa veised OÜ.

Jane Mättiku ettekande leiad SIIT
Meelis Ots ettekanne SIIT
Sanna Turu ettekanne SIIT
Ants- Hannes Viira ettekanne SIIT
Tanel Bulitko ettekanne SIIT

Tiiu Nõmmik ettekanne SIIT

 

Täname kõiki, kes leidsid ideaalse heinateo ilma kõrvalt aega suvepäevadel osaleda ning loodame kohtuda uuesti juba järgmisel aastal!

Lisaks suur tänu Liivimaa Lihaveisele, kes valmistas õhtusöögi kõrvale oma imelist hõrku mahe rohumaaveise välisfileed ning aitas täita fotokonkursi võitjate kingikotte!

Jaga seda uudist: