Eesti Talupäevadel Jänedal 26-27. juulil said huvilised jälle näha tõulihaveised. Kui piimatõugude puhul on juba traditsioon kaunima vissi valimine, siis esimest korda Eestis korraldasid Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu ja  Eesti Lihaveisekasvatajate Selts ka lihaveiste esitluse, kus seekord selgitati parimad anguse ja šarolee tõugu lehmikute seast. Konkursi eesmärk on tutvustada lihaveiste välimikul hinnatavaid kriteeriume ning populariseerida lihatõugude kasvatamist Eestis.

Anguse tõugu kaunima lehmiku tiitli pälvis OÜ Maru Lihaveis (Saarde vald, Pärnumaa) Taani päritolu lehmik Isabella. Konkursi kohtunik ETKÜ lihaveisekasvatussektori peapsetsialist Ilmar Kallas kiitis parimaks osutunud looma pikka keha, kere sügavust ning hästi väljaulatuvat tagalihast. Anguse tõugu lehmikute teise koha pälvis Jane Mättiku esitletud lehmik E Missy, kelle vanaisa Fantasti on varasematel näitustel palju esitletud pull. Kolmas koht kuulus OÜ Maru Lihaveis lehmikule Ingrid.

Šarolee tõugu kaunima lehmiku tiitel läks Raplamaale OÜ Kurevere Puidule lehmiku Mirru eest. Teine koht lehmik Maasikule, omanik Talu ja tulu OÜ Pärnumaalt ning kolmas koht lehmik Santa, omanik OÜ Hannora Lääne-Virumaalt.
Lihavissi konkursist loe lähemalt ETKÜ kodulehelt.
Lisaks anguse ja šarolee lehmikute esitlusele olid näitusel ETKÜ poolt eksponeeritud noorpulle ka teistest Eestis levinumatest lihaveise tõugudest ning olid kohal ka väga atraktiivsed OÜ Semo galloveid.
Täname kõiki loomaomanikke, kes võtsid kiirel ja palaval suvel aega üritusel osaleda ja kõiki ETKÜ inimesi, kes ürituse kordaminekuks oma panuse andsid!
Pilte üritusest www.lihaveis.ee/galerii
Järgmise kohtumiseni Ülenurmel 6. septembril Tõuloom 2014!

Jaga seda uudist: