16. oktoobril avati taaskord Keavas ETKÜ katselaudas lihaveisetõugu pullide jõudluskatse uksed! 27st Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi liikmesettevõttest on tulemas sel hooajal kokku koguni 63 noorpulli omavahel mõõtu võtma ja oma omadusi tõestama- samas keskkonnas, teadusliku söötmise ja asjatundliku pidamise tingimustes.

 

 

Saame vaikselt juba nende staaridega lähemalt tuttavaks ja esimesed 2 kohanemisnädalat Eesti lihaveise noorpullide jõudluskatses Keavas on märkamatult möödunud ning peab tõdema, et sellises tempos elusmasside juurdekasve just kohanemisperioodil ei ole meie silmad veel seni näinud 🙂 Sellest saab järeldada, et meie lihaveisekasvatajad on teinud väga häid valikuid jõudluskatsesse suunatud noorte pullide valikul, ja seda nii kasvupotentsiaali kui iseloomu osas. Lisaks on kenasti tehtud ka eelnev kodutöö ehk siis võõrutusprotsess, et loom oleks uude keskkonda jõudes võimalikult vaba vähemalt ühest võimalikust stressifaktorist.

Eile, 01.11, kolis pool katsegrupist ümber teise farmi, kus nende söödakasutust hakkab jälgima ja salvestama Kanadast, ettevõttest Vytelle, pärinev spetsiaalne süsteem, mida kasutatakse täna paljudes eesrindlikes veisekasvatusega tegelevates riikides. Eestis on antud süsteem kasutusel alates käesolevast aastast.

Umbes 2 kuu möödudes on selge, millised noorpulllid sellest grupist on kõige efektiivsema söödakasutusega ja seeläbi ka kõige väiksema keskkonna jalajäljega.🍀

Jõudluskatses osalevate pullide andmetega, mida jooksvalt täiendatakse, saad tutvuda nii allpool avanevalt lingilt, kui ka Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu kui Eesti Lihaveisekasvatajate kodulehel.

 

 

 

 

 

 

Jaga seda uudist: