Möödunud nädalal sai herefordiklubi 11 aastaseks ning sel puhul otsustati teha üks kokkusaamine. Viimastel aastatel on selline klubiline tegevus natuke soiku jäänud, aga kuna huvi taaselustada sellised kooskäimised oli suur, siis otsustati teha üks kohtumine, et klubi edasist tegevust arutada.

Koguemispaigaks valiti Taheva küla, Valgamaa, sest nagu ka tutvumisringis selgeks sai, on palju herefordikasvatajaid pärit Lõuna- Eestist. Päeva alguses võttis meid vastu väga rõõmsameelne Andres Rõõmus osaühingust Velburg, kes tutvustas oma loomapidamist ka teistele tõu austajatele. Andrese loomapidamine on väga eeskujulik ning asjadele on nutikalt lähenetult. Näiteks saab kasutada lauda söödalava väga edukalt ka heinapallide varjualusena.

Farmikülastuse jätkuks istusime maha Kaldavere turismitalus, kus igaüks sai end tutvustada nii pikalt, kui ise soovis.

Ametliku poole pealt on aastaid hereforditõugu esindanud ja klubiga tegelenud Margus Keldo. Nende aastate jooksul on Margus alati, kus vähegi võimalus on olnud, võtnud sõna ka kõigi herefordikasvatajate eest. Kindlasti jätkab ta sellega ta tulevikus! Kuid Margus on otsustanud mitte enam jätkata herefordiklubi eestvedajana. Edaspidi panustavad klubilise tegevuse juures Keidi Tamm, Kristjan Jürisalu ja Reedik Kivisoo. Margus on alati nõu ja jõuga toeks ja endiselt herefordide eest sõna võtmas. Aga, et klubi ikka toimiks on oluline kõigi herefordikasvatajate panus.

Kuna klubi juures on oluline ka rahvusvaheline suhtlus, siis iga 2 aasta tagant toimuvad herefordikonverentsid on selleks ideaalne võimalus. Klubilise tegevuse üks eesmärk oleks, et üheskoos suudetakse panustada rohkem ekspordi arendamiseks. Kord kahe aasta jooksul toimub üleeuroopaline herefordi kokkutulek ja kord kahe aasta jooksul ülemaailmne kokkutulek. Järgmisena ongi toimumas ülemaailmne konverents USA-s 22.-26. oktoober 2025.

Plaanis on uuendada hf meililisti, seega, kui Sina seal veel ei ole, aga sooviksid ka osaleda ja enda mõtetega panustada, siis anna endast märku!

Loodetavasti on juba varsti tulemas uus kohtumine- mõtted liiguvad hilissuvisele saarte külastusele.

 

Jaga seda uudist: