26. aprillil toimus Tsura Talu OÜ’s EPKK ja Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi koostöös infopäev „Põllumajandusloomade aretus- lihaveisekasvatus“.

Lühikese, aga informatiivse infopäeva ettekanded tegid Haldja Viinalass Eesti Maaülikoolist ja Mart Uba Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli AS.

Haldja Viinalassi ettekanne keskendus loomade genotüpiseerimise ja tulemuste interpreteerimise teemale. Oma ettekandes tõi Haldja välja miks on vaja loomi geneetiliselt identifitseerida, selgitas kuidas seda tehakse geneetiliste markerite abil, tõi näiteid pärandumise kohta, selgitas kuidas genoomitest käib ja kuidas tulemusi lugeda.

Mart Uba selgitas oma ettekandega lihaveiste geneetilist hindamist. Teemadeks olid Interbeefi hindamine, hindamistulemuste ettevalmistamine avaldamiseks ja selgitas avaldatud tulemusi.

Praktiliselt näidati ette karjasloomade aretusväärtuse erinevuse ja geneetilise taseme andmete lugemist enda karjas ning selgitati kuidas tulemused moodustuvad.

Infopäeva lõppes ringkäiguga Tsura Talus, kus peremees Margus Keldo rääkis oma talu tegemistest, selgitas veiste pidamist ning andis ülevaate oma karja näitajatest.

Mõlema esineja ettekanded on leitavad ka EPKK kodulehelt https://epkk.ee/26-04-2022-epkkinfopaev-pollumajandusloomade-aretus-lihaveisekasvatus/.