20. septembril kohtusid tänavuse Taluliidu välja kuulutatud “Parim talu 2023” tiitli pälvinud Sepa Veised juures Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi juhatus, Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu spetsialistid ja regionaalminister Madis Kallas. Kohtumise eesmärgiks oli vabas õhus vestelda, õppida üksteist tundma ja arutada sektori hetkeseisu ja tuleviku väljavaadete üle.

 

Päeva alustasime aga juhatuse koosolekuga. Kuigi igal koosolekul jääb aega alati puudugi ja teemad millest rääkida- need ei lõppegi, siis seekord olid põhifookuses ÜPP strateegiakava muudatudettepanekutele arvamuse avaldamine ning ülevaade PMAN istungist. Samuti panime paika sügisese ELKS infopäeva põhikava ning kinnitasime seltsi liikmete hulka 3 uut lihaveisekasvatajat.

Seejärel liitus meiega regionaalminister, kellele Jane tegi ülevaate lihaveisekasvatusest Eestis ja seltsi tööst ning Keidi tegi lühikese kokkuvõte meie seltsi liikmete seas läbiviidud küsitluse tulemustest. Ministril oli ka endal meile mitmeid küsimusi ning arutasime eri teemadel. Õhtu lõpuks jäid kõlama kaks olulist teemat- selleks on liiga suured käärid sektori toetamises, eelkõige jäi praegu pinnale loomade heaolu toetus ning teiseks veterinaarstide nappus sektoris.

Lõpetasime kohtumise väikese õhtusöögiga, kus saime veel vabas vormis mõtteid vahetada.

Täname regionaalministrit meiega kohtumast ja meeldiva vestluse eest!

Samuti Marko ja Lisanna Hiiemäe, kes meid oma kodus mõnusalt vastu võtsid ja kostitasid!

Jaga seda uudist: