Eesti šaroleeklubi kogunes 10.-11. juunil Saaremaal Pulga talus www.pulga.ee/

Peale pikka piirangutega aega oli inimestel jälle võimalus kodust välja tulla ning silmast-silma kohtuda ja ligi 30 kokkutulnul juttu jätkus.

Alustuseks tutvusime Pulga talu tegemistega, vaatasime karjamaad ja loomi mere ääres ning heitsime pilgu siloteo praktilisele poolele. Seejärel rääkisid vajalikke nippe ja meeldetuletusi silo tegemise teooriast Tiina Meikar ja Marek Peenaslu.

Tanel-Taavi Bulitko rääkis hetkeseisust veiste ostu-müügiturul.

Eesti šaroleeklubi senise juhatuse 3-aastase tööperioodiga jäid klubi liikmed rahule ning juhatus valiti tagasi samas koosseisus – Vallo Kruusimägi, Mariliis Vahar ja Reet Pikkmets. Plaanis on klubi poolt esitada kandidaadid ka Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi uude juhatusse, mis valitakse seltsi suvepäevadel 2.-3. juulil Toosikannus.

Ülevaate šaroleekasvatajate maailmaorganisatsiooni tegemistest andis Reet Pikkmets. Käimas on ülemaailmne konkurss, kuhu oodatakse videosid ja fotosid erinevate maade šarolee tõugu loomadest talus või näitustel. Täpsem info https://www.charolaisinternational.com/virtual.

Ja kui covid ei sega, siis aastal 2022 (7.-17. juulil) on kavas Ülemaailmne Šaroleekongress Inglismaal.

Aga ega klubiüritusel ainult lehmajuttu räägitud. Majaperemees grillis külalistele põrsast ja veiseliha. Oli saun ning kohaliku Pöide Pruulikoja http://poide.ee/ toodete esitlus ja degusteerimine. Järgmisel hommikul said huvilised veel külastada Tõlluste mõisa ja sealset mahetootmist, mille saadusi kasutatakse erinevate ökokosmeetikatoodete tootmisel.

Täname pererahvast Eve ja Martin Kruppi ülitoreda vastuvõtu eest, Baltic Agro loomakasvatusinimesi Tiina Meikarit ja Piret Annust toetuse eest, Marek Peensalu Wihuri Agrist ja kõik osalejaid, kes leidsid võimaluse tulla!

Järgmise kohtumiseni juba Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi suvepäevadel 2.-3. juulil Toosikannul!

Ilusat suve jätku!
Eesti šaroleeklubi juhatus