Kokkuvõte suvepäevadest

Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi suvepäevad selleks aastaks jälle peetud. Pidu läbi, kiired karjakasvatus- ja põllutööd ootavad ning virgematel juba esimene niide silotegu tehtud.

 

Väike kokkuvõte suvepäevadest. Kohal oli üle saja inimese, üldkoosolekul hääleõiguslikke liikmeid koos volitatutega 110. Seega üldkoosolek oli otsustusvõimeline ning aastaaruanne ja tegevusaruanne said kinnitatud. Aitäh kõigile osalejatele liikmetele!

Päevakava teised teemad ja esinejad vastavalt päevakavale. Kes kohal oli, see kuulis ja saab naabrile info edasi rääkida.

 

Hea meel oli näha, et nii mõnigi noor lihaveisekasvataja oli võtnud vaevaks koos pere ja lastega tulla. Seega – lihaveisekasvatus saab olla terve pere üritus.

 

Teise päeva hommik oli sportlik – toimus viievõistlus (golf, jalgpalli 11 m löögid lõuatõmbamine, hularõnga keerutamine, köievedu), kus võtsid mõõtu aktiivsete tõuklubide võistkonnad – anguse-, herefordi-, limusiin, ja šaroleekasvatajad. Ja nii nagu igal lihaveisetõul on oma head omadused, nii oli ka iga tõuklubi osavam erineval alal ning võistlused olid sõbralikud ja kaasahaaravad. Aitäh Margusele, kes võistlused välja mõtles ja vahenditega varustas!

Fotohetked Galeriis.

Alljärgnevalt veel mõned infod.

1. Suvepäevadel sai osta mõõdulinte vasika sünnikaalu määramiseks (mõõt võetakse ümber esijala sõrapiirde). Nägime selliseid linte eelmise aasta õppereisil Inglismaal.
Jõudluskontrollis olevate vasikate sünnimassi määramisel edastatakse selle lindiga mõõtmisel kilogrammid, mitte sentimeetrid, erinevat tavalise mõõdulindiga mõõtes.

Mõõdulindi hind 6 eurot + käibemaks. Ostuhuvi korral võta ühendust Reet Toiga või Ilmar Kallasega.

Vaata ka internetist lisainfot mõõdulintide ja nende kasutamise kohta.

 

2. ELKS taotles ja sai PRIAst „JAH“ sõna õppepäevade korraldamiseks teemal „Lihaveisekasvatuse andmehaldus ja –analüüs“, „Lihaveiste käitlemise üldised põhimõtte“ ja „Lihaveiste käitlemine veterinaarsete toimingute läbiviimisel“, lektoriteks Jaanus Vessart ja Targo Pikkmets. Täpsed toimumise kohad ja ajad avaldame suve lõpus kodulehe kalendris.

 

Kohtumiseni juba Jänedal 30.-31. juulil! 

(On jäänud veel 1,5 kuud oma karja parima(te) konkursi-lehmiku(te) „köietamiseks“ ja nuumamiseks!)

Aldo Vaani ettekanne

Tõnu Põlluääre ettekanne

Urmas Palloni ettekanne