5. veebruaril kell 15.00 oli Kanal 2 eetris Diana Rodgersi dokumentaalfilm Püha lehm (Sacred Cow: The Nutritional, Environmental and Ethical Case for Better Meat)

Tegemist on vaatamist ja kuulamist väärt dokumentaalfilmiga KÕIGILE, et mõista loomakasvatust ja sellega seonduvat. Film põhineb faktidele, reaalsusele ja uuringutele.

Film keskendub aktuaalsele debatile kariloomade toiduks kasvatamise ja nende söömise üle. Filmis selgitatakse, et loomsed toiduained on inimestele kasulikud ning et loomakasvatusega saab tegeleda ka keskkonnale kasulikul moel.

Püha lehm film uurib põhilisi moraalseid, keskkonna- ja toitumisprobleeme, millega me loomade kasvatamisel ja söömisel kokku puutume. Selles filmis on objektiiv pööratud suurimale ja võib-olla kõige laimatumale põllumajandusloomale- veisele.

Liha laimatakse kui vähki, südamehaigusi ja diabeeti põhjustavad toiduainet, kuid selle kinnituseks puuduvad kindlad uuringud. Tõde on see, et oskuslikult peetavad veised on selle loo ebatõenäolised kangelased. Meil on võimalus suurendada bioloogilist mitmekesisust, parandada mulla tervist ja kasvatada kvaliteetset toitaineterohket valguallikat, säilitades samal ajal väiketalunikud.

Filmi treiler:

Film on püsivalt järelvaadatav Apollo TV-s.

Soovita filmi vaatamist ka oma tutvusringkonnale!