Regionaalminister Madis Kallas ning kantsler Marko Gorban andsid Eesti Vabariigi 106. aastapäevale pühendatud pidulikul vastuvõtul üle ministeeriumi teenetemärgid inimestele, kes on seisnud põllumajanduse ja regionaalvaldkonna hea käekäigu ja arengu eest. Kokku tunnustati teenetemärkidega 20 inimest, neist 18 hõbedase ja kahte kuldse teenetemärgiga.

„Täna saame tänada ja tunnustada neid inimesi, kes tegutsevad iga päev selle nimel, et kõikjal Eestis oleks võimalik elada ja et meie toidulaual jätkuks kvaliteetset kodumaist toitu,“ ütles regionaalminister Madis Kallas. „Oma teadmiste, tegude ja pühendumusega on nad andnud suure panuse meie riigi heaolusse ja arengusse.“

„Regionaalpoliitikal ja toidutootmisel on ühiskonnas täita väga oluline roll. Igapäevaselt ei teadvusta me tihti, kui tihedalt on need valdkonnad seotud meie julgeoleku ja vabadusega,“ sõnas Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi kantsler Marko Gorban. „Julgeolek algab sellest, et meil on elu igas Eestimaa nurgas ja et toit on meie inimeste laual.“

Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi teenetemärgid antakse üle kahes kategoorias: kuldne ja hõbedane. Kuldne teenetemärk antakse silmapaistvate teenete eest ministeeriumi valitsemisala valdkonna arendamisel. Hõbedane teenetemärk antakse tulemusrikka koostöö eest ministeeriumiga või eduka tegutsemise eest ministeeriumis, valitsemisala valitsusasutuses, hallatavas riigiasutuses või ministeeriumi valitsemisala valdkonnas.

Fotol Andres Vaan võtmas vastu isa Aldo Vaan teenetemärki. Foto: Aron Urb

Aktusel pälvis regionaalministeeriumi hõbedase teenetemärgi ka seltsi praegune aseesimees Aldo Vaan.

“Aldo Vaan on pikaaegne lihaveisekasvataja, kes on panustanud limusiini ja akviteeni heleda tõu aretusse ning kes valiti aasta 2013 parimaks karjakasvatajaks. Alates aastast 2009 on ta kuulunud Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi juhatusse, mille esimeheks valiti ta aastal 2011. Seltsi juhatas Aldo Vaan väga edukalt kuni 2018. aastani ning sellest ajast kannab ta seltsi aseesimehe rolli. Nende aastate jooksul on ta olnud silmapaistev lihaveisekasvatuse eestkõneleja, mitmesuguste ettevõtmiste algataja ja edasiviija. Aldo Vaan on oma karjääri jooksul osalenud paljude organisatsioonide nõukogus ja teeb seda siiani. Lisaks on ta andnud suure panuse tõuhobuste aretusse Eestis.”

 

Jaga seda uudist: