Nädalavahetusel tähistas ilusat ümmargust juubelit Seltsi asutajaliige Aigar Suurmaa. Sel puhul kutsusid Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi ja Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu esindajad Aigari kohvikusse, et üheskoos õnnesoovid kõigi lihaveisekasvatajate eest edastada.

Aigar Suurmaa oli esimene, kes Eestis lihaveiste kasvatust uurima hakkas ja tänu kellele toodi siia esimesed herefordi tõugu lihaveised, kes ka pidama jäid. Kui oli tekkinud juba arvestatav hulk lihaveiseid ja lihaveisekasvatajaid, tekkis vajadus organisatsiooni järgi, kes tegeleks kõigi lihaveisekasvatajate huvide esindamisega. Aktiivsete huviliste tulemusena loodigi Eesti Lihaveisekasvatajate Selts 21. juunil 2000. aastal, mille juhatuse esimeheks valiti Leino Vessart, juhatuse esimehe asetäitjateks Vallo Kruusimägi ja Aigar Suurmaa.

Lisaks sellele on Aigar üks väheseid, kes on andnud välja lihaveiste teemalisi raamatuid ja artikleid. Ta on olnud staažikas loomakasvatuskonsulent ning korraldanud paljud teemakohased infopäevad meie kasvatajatele.

Edastame suurimad õnnesoovid Aigarile kogu lihaveisesektori poolt ja soovime ikka reibast meelt!

Jaga seda uudist: