“Aasta põllumees 2023” tiitel kuulutati välja 26. septembril EPKK konverentsil „põllumajandussektor muutuvates tingimustes“ KUMU kunstimuuseumis. Seekord pälvis selle auhinna Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi juhatuse liige, tänavune aasta parim lihaveisekasvataja, MTÜ Liivimaa Lihaveis asutajaliige ja BovINE Eesti eestvedaja- Puutsa talu perenaine Airi Külvet. 

Maaleht ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda korraldavad traditsioonilist konkurssi „Aasta põllumees“ alates 2001. aastast, seekord toimus konkurss 23. korda. Selle eesmärk on esile tõsta uuendusmeelseid, keskkonnateadlikke ja edasipürgivaid põllumehi.

 

Autor/allikas: Vabariigi presidendi kantselei/Raigo Pajula

 

Pole ilmselt lihaveisekasvatajat, kes ei teaks Airit. Airi on üks lihaveisekasvatajate eeskõnelejaid, pühendunud praktik ja paljudele koolitajaks. Airi taastab ligi paarisaja lihaveisega igal aastal võsastunud või muul moel mitte kasutatavaid maid, parandab oskusliku portsjonkarjatamisega mulda ning taimestikku. Kõike seda, et eesmärgiga teha head keskkonnale, et põllud oleksid liigirikkamad- seda nii taimestiku poolest, kui ka mullas ja taimedel elavate organismide poolest. See kõik aitab kasvatada ka parima kvaliteediga rohumaaveiseliha.

Eesti Lihaveisekasvatajate Selts õnnitleb Airit selle igati väärt tiitli eest! Soovime ikka kindlat meelt, tahet ja jaksu selle kõigega tegeleda!

Jaga seda uudist: