3. oktoober 13.00- 04. oktoober 16.40, V-Spa konverentsikeskus, Tartu ja veebis

 

NB! Palun pane tähele, et konverentsile ja sügispeole toimub eraldi registreerumine!

 

Osalemiseks konverentsil täida vorm https://forms.gle/jUtnDExJUYhrC12A6 (hiljemalt 30. september kell 14.00).

Osalemiseks sügispeol täida vorm, mis on liikmetele meiliga saadetud.

 

Liivimaa Lihaveis MTÜ korraldab 3. oktoober rohumaaveisekasvatuse hübriidkonverentsi algusega kell 13.00. Konverentsil pannakse rõhku karjatamise võimalustele- millistel viisidel karjatades saavutaksime suurima mõju nii loomadele, kui ka karjamaale? Missugused on riskid ja millised raskused võivad sellise karjatamisviisiga kaasneda ning kuidas nendega hakkama saada?

 

3. oktoober ajakava:

13:00-13:10 Avasõnad, Airi Külvet (Liivimaa Lihaveis)

13:10-13:40 Talvise karjatamise võimalused Eestis Puutsa talu näitel, Airi Külvet

13:40-14:40 Talvise karjatamise (Bale grazing) strateegiad- kuidas ja millal see töötab? Silas Hedley- Lawrence

14:40-15:00 Kohvipaus

15:00-16:00 Rohumaaveise liha ja piima kvaliteedikava  loomine UK Pasture for Life näitel, Russ Carrington

16:00-17:00 Paneeldiskussioon „Rohumaaveise kasvatuse tulevikusuunad ja võimalused. Jätkusuutlikud suvised ja talvised karjatamisstrateegiad. Mis on võimalused ja takistused üleminekuks?“, REM esindaja, Silas Hedley- Lawrence, Russ Carrington, Airi Külvet, Eesti farmer (täpsustamisel).

*korraldajal on õigus teha muudatusi seminari ajakavas

Lektorite lühitutvustus, ekspertiis, kvalifikatsioon

Russ Carrington on  Ühendkuningriikide tuntuima ja suurema rohumaaveise liha, piima ja lamba kvaliteedikava Pasture For Life looja ja algataja. Veel on ta töötanud Kneppi mõisas, kus toimub “rewilding” , ehk põllumajandusmaa taas loodusele viimine, mille tulemusi seiratakse UK teadlaste ja maaomanike poolt. Tänasel päeval töötab Russ mentori ja nõustajana erinevates rahvusvahelistes projektides üle maailma.

Silas Hedley-Lawrence on farmer, mentor ja konsultant, kellel on kümne aasta pikkune kogemus taastava põllumajanduse valdkonnas. Silas oli varem FAI Farmsi ja English Farmsi farmi juht ning tal on kogemusi lihaveiste  otsemüügimudelitega. Ta on seotud Uus-Meremaaga oma perekonna piimafarmi ja kiivi istanduste kaudu, mistõttu on ta jätkuvalt keskendunud säästlikele ja kasumlikele põllumajandussüsteemidele, mis suurendavad bioloogilist mitmekesisust ja parandavad mulla tervist. Silas osales FAI farmide juhina 5 aasta pikkuses talvise karjatamise programmis UK-s, mille tulemusi analüüsiti nii majandusliku poolest farmile kui ka keskkonna heaolu poolest. Rohkem infot Silasest leiab aadressilt grassfedfarmer.com.

Konverents on sünkroontõlkega , mõlema esinejaga on planeeritud ka peale konverentsi sügispeol aruteluringid.

Konverentsi rahastatakse perioodi 2023–2027 kvaliteedikava arendamise toetusest.

Rahastanud Euroopa Liit

 

Eesti Lihaveisekasvatajate Selts ja Maaelu Teadmuskeskus korraldavad 4. oktoober algusega kell 10.00 hübriidkonverentsi „Lihaveisekasvatuse konverents“. Konverents toimub Tartus V-Spa konverentsikeskuses ja veebis. Konverentsil saate kuulda nägemust sektorist nii Euroopa Liidu, kui ka Eesti tasandil- millised on sektori väljavaateid ning mida räägivad arvud? Lisaks saab kuulda praktilist kogemust Austria farmeri näitel, kes kasvatab ja turustab enda loomad ise. Lisaks anname sõna lihatööstuste esindajatele ja paneeldiskussioonis arutatakse lihaveisekasvatuse panust Eesti põllumajandusse.

 3. oktoobri õhtu lõpetab Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi ja Liivimaa Lihaveis MTÜ kvaliteedikava liikmete sügispidu! Sügispidu algab kell 19.00 V-Spa konverentsikeskuses. Meeleolu aitab üleval hoida Full House Band eesotsas solist Anne Arrakuga.

 

4. oktoober ajakava:

10:00-10:10 Avasõnad, Jane Mättik (Eesti Lihaveisekasvatajate Seltsi esinaine)

10:10-10:45 Hetkeolukord lihaveisesektoris ja väljavaade edaspidiseks, Madis Pärtel (Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi biomajanduse asekantsler)

10:45-11:30 Lihaveisekasvatuse võimalused uues Euroopa Liidu kontekstis, Lennart Nilsson (Copa Cogeca president)

11:30-12:00 Veised, karjatamine ja looduslikud ökosüsteemid: seosed evolutsioonist poliitikateni, Aveliina Helm (Kliimaministeeriumi kliimaministri teadusnõunik)

12:00-12:15 Kohvipaus

12:15-12:45 Õiglane üleminek Euroopa Liidu põllumajanduslike toidusüsteemide kestliku tuleviku tagamiseks, Kerli Ats (Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee)

12:45-13:15 Aretuse kasulikkus ja selle suunad lihaveisekasvatuses, Tanel- Taavi Bulitko (Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juhatuse esimees)

13:15-13:50 Lihaveisesektori majanduslikust olukorrast, Ants- Hannes Viira (Maaelu Teadmuskeskuse põllumajandusuuringute osakonna juhataja)

12:50-14:20 Lõunapaus

14:20-15:00 Talust taldrikule- meie tee suurema iseseisvuse ja tõu parandamise poole, Daniela Wintereder (BOA farm)

15:00-15:20 Kvaliteetne rohumaaveiseliha- tulevik?, Marko Hiiemäe (Linnamäe Lihatööstus tegevjuht)

15:20-15:40 Veiseliha kasutamine eile, täna ja homme- ehk kuidas edasi?, Priit Dreimann (Maag Food algtootmise ja loomade varumise direktor)

15:40-16:40 Paneeldiskussioon „Lihaveisekasvatus- Eesti põllumajandust mitmekesistav sektor“, Marko Hiiemäe (Linnamäe Lihatööstus), Priit Dreimann (Maag Eesti), Joel Listak (Arke Lihatööstus), Madis Pärtel (REM), Kerli Ats (Euroopa Majandus- Ja Sotsiaalkomitee). Tanel- Taavi Bulitko (ETKÜ).

*korraldajal on õigus teha muudatusi seminari ajakavas

Üritus viiakse läbi „Teadmussiirde pikaajaline programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas“ raames.

Lisainfo:

Keidi Tamm
eesti.lihaveis@gmail.com
+372 55 49 475

Jaga seda uudist: