23. juulil toimunud kolmandal üle-eestilisel avatud talude päeval sai külastada ettevõtteid alates Eesti suurtest piimatootmisest kuni kodumaise siidrivabrikuni, Eesti parimaid mahetootjaid, mitmeid suuri ja väikesi looma- ja teraviljakasvatajaid, aiandeid, puuvilja- ja marjakasvatajaid, ravim- ja maitsetaimede kasvatajaid, väiketöötlejaid ning turismitalusid.

Ka ligi 20 ettevõtet või talu, kus kasvatatakse lihaveiseid, avasid oma uksed külastajatele. Käis nii linnarahvast, kes vaatas ja katsus looma, keda loomaaias ei näe, aga käisid ka lihaveisekasvatajad ise, et teistelt õppida ja silmaringi laiendada.

Küüniniidu talu perenaine Silja Trahv kirjeldas päeva nii:
Üks tore ja heas mõttes pöörane päev on siis läbi, aga meeldiv tunne jääb sellest tükiks ajaks alles. Eks meil kõigil ole vahepeal vaja korraks oma töödesse pausi teha ja hoopis midagi teistsugust korraldada, et siis naasta oma tavapäraste tegemiste juurde, laetuna inimeste positiivsetest ja siiralt tänulikest sõnadest. Küüniniidu talu külastajad tegid Valgamaal külastuste rekordi, ligi 870 külastajat.

Rahvast oli üle Eesti, nii linnast kui maalt, kõige noorem külastaja oli 2 nädalane. Kaugematest kohtadest oli esindatud Soome, Rootsi, Iirimaa, Norra. Lätist oli suisa gruppidena tuldud uudistama ja kõige kaugem külaline oli Mehhiko noormees, kes oli väga vaimustuses meie tegemistest. Üks suuremaid hitte oli veiste safari. Plaanitud 3 reisi asemel tegime 10, veistega suheldi täitsa vabalt ja kari oli alati jooksuga jälle platsis kui rahvas põldu jõudis. 

Ka küsimusele ,,Kui need on lihaveised ja te neid ei lüpsa, siis miks see udar tal seal all peab olema???” sai selgus majja toodud. Samuti meeldis  suur ja rahulik akviteeni hele pull – ega siis iga päev tonnist looma paitada ei saa.
Rääkimata alpakadest, sokk Mukist.suurest Ottost ja kanadest-tibudest jne, kõigi jaoks olid oma fännid.
Autode rivi ulatus Karula keskuseni välja ehk umbes kilomeeter. Keegi kohalik möödasõitja oli küsinud, mis siin Karulas teil toimub ja naljamees oli tõsiselt vastanud: “Kas sa siis ei teagi, et Antsla Hauka laat toodi nüüd ümber siia.” Mees läkski selle teadmisega minema.
Külastajate pilgu all valmis ka Küüniniidu seina kaunistus.
Külaliste raamatust jäi kõlama omakandi metsamehe muhe ütlus: “Kae kus oleks tüki teinud  kui poleks siia tulnud…”
Oli igati tore ja elamusterohke päev.

Vaata ka pilte Galeriis, mis tehtud Avatud talude päeval ettevõtetes OÜ Küüniniidu ja OÜ Talu ja tulu.

Avatud talude päeva korraldasid Maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit koostöös paljude aktiivsete maainimestega.

Jaga seda uudist: