Avatud talude päev läks suurepäraselt korda!
19. juulil toimunud esimesel üle-eestilisel avatud talude päeval (www.avatudtalud.ee) osalesid kümned tuhanded huvilised ning taludesse ja põllumajandustootmistesse tehti üle 44 000 külastuse. Kokkuvõte ja fotogalerii Maalehes.
Projektis osalesid ka mitmed lihaveiskasvatustalud. Oma muljeid päevast oli nõus jagama Diana Pärna ettevõttest OÜ Lahe Maamees.
Huvilisi tuli kohale mitu korda rohkem, kui ootasime. Meid külastas ligikaudu 150-200 inimest. Meie ettevõte ei tegele turismindusega, seega palju oli vaja külaliste vastuvõtuks ette valmistada ja läbi mõelda. Kuna rahvast tuli väga palju, oli kõigil pereliikmetel väga töine päev. Inimestele tutvustasime kolme tõugu loomi: meie  põhitõu limusiini noort lehma vasikaga, tirooli halli tiinet mullikat ja eesti maatõugu lehma ja mullikat.  Külastajatele meeldis välimuselt kõige rohkem tirooli hallid veised. Samas lastele meeldisid kõige enam meie ülisõbralikud maatõugu veised, kuna neid sai silitada ja kammida. Tõelisteks staarideks saime me väikese lehmakesega siis, kui ma teda käsitsi lüpsma hakkasin. Paljudele loomakaugetele inimestele oli ikka veel üllatuseks, et lihaveist ei pea lüpsma. 
 
Lastele lustimiseks ehitasime heinaruloonidest ronimismäe, kus nii noored kui vanad usinasti kõrgusi vallutasid ja päris väikesed lihtsalt heinas pikutasid ja üksteist heinaga loopisid. Kes soovis, mängis võrkpalli, kes tahtis, tegi sama platsi servas liivakooke. Suuremad poisid õppisid karkudel kõndimist. Kõige rohkem ettevalmistamist nõudis aga meie ühepäevakohvik. Kõik seal pakutav oli ise küpsetatud kasutades oma talust saadavaid toiduaineid.  Külastajad olid väga sõbralikud ja toredad, kõik viripillid ja pahurad olid vist koju jäänud. 
Järgmisel aastal soovitan ka teistel kasvatajatel sellest toredast päevast osa võtta! Nii positiivne tagasiside annab pikaks ajaks tegutsemislusti! 

Jaga seda uudist: